DPS Częstochowa – Pizza 'Z mąki'

Pizza 'Z mąki'

17 stycznia 2023

We wtorek, siedemnastego stycznia grupa dwudziestu mieszkanek wraz z opiekunami pojechała do restauracji „Z mąki” w Częstochowie na warsztaty robienia pizzy.

Panie prowadzące to praktyczne spotkanie przybliżyły wszystkim krótką historię pizzy, informowały o ciekawostkach. Mieszkanki dowiedziały się o tym, jak nazywa się sos do pizzy, ser – same również sporo wiedziały o tym pysznym daniu, czym chętnie się dzieliły.

Po krótkiej części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia. Każda osoba miała przygotowane stanowisko pracy – z kulką ciasta do pizzy przygotowaną do ugniecenia, rozwałkowania czy też rozciągnięcia. Panie rewelacyjnie poradziły sobie z ciastem na pizzę, kolejno przyszedł czas na posmarowanie ciasta sosem do pizzy oraz ułożenie dodatków przygotowanych na stołach.

Każda pizza była wyjątkowa – teraz gotowe sztuki czekały na włożenie ich do pieca. Po kilku minutach były gotowe pierwsze smakowite pizze. Sukcesywnie każda z pań dostawała swoje pyszne cudeńka. Zajadając pizzę, popijając sokiem w doborowym towarzystwie – wszyscy byli szczęśliwi…

Po skończonej degustacji własnoręcznie przygotowanej pizzy – panie prowadzące warsztaty rozdały dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Wspólne zdjęcie skończyło to miłe i pyszne spotkanie.

Mieszkanki - uczestniczki warsztatów wraz z opiekunami siedzą na krzesełkach w restauracji z mąki wpatrzone w prowadzącą warsztaty i zasłuchane Mieszkanki skupione przy pracy stoją przy stole, przed nimi deski, na deskach ciasto na pizzę. Mieszkanki ugniatają ciasto na pizzę, jedna z nich wałkuje Przy dwóch stołach siedzą mieszkanki, niektóre jedzą przygotowaną przez siebie pizzę, na stołach są soki Grupa uśmiechniętych mieszkanek - uczestniczek warsztatów oraz prowadzące warsztaty stoi pozując do zdjęcia z dyplomami w ręku, jedna osoba siedzi na wózku inwalidzkim, obok niej kuca mieszkanka i terapeutka

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl