DPS Częstochowa – Szynkielów

Szynkielów

16 października 2022

W niedzielę szesnastego października rewelacyjne MICHALINKI z Siostrą Dyrektor Klarą na czele, Siostrą Joanną oraz opiekunami Zespołu wybrały się do Szynkielowa. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej mieszkanki zaprezentowały dwa występy artystyczne dla zebranych gości.

Sala OSP zgromadziła ks Proboszcza kościoła w Szynkielowie, parafian, młodzież oraz gospodarzy – dzielnych strażaków. Występy MICHALINEK były dowodem wdzięczności za dary przekazywane od bez mała trzech lat przez społeczność Szynkielowa – parafian, miejscową szkołę i ludzi dobrej woli. Tę wspaniałą inicjatywę na rzecz  naszego Domu zapoczątkował ks proboszcz Jacek Fryś.

Ze względu na to, że wizyta przypadała w dzień papieski –  po skończonych występach wszyscy zgromadzeni na sali wraz z gośćmi z Częstochowy – zaśpiewali Barkę – ukochaną pieśń Papieża Jana Pawła II. Po wszystkich występach Mieszkanki wraz z siostrami i opiekunami zaproszone zostały do stołu na pyszny tort i kremówki papieskie.

To był dla wszystkich piękny, pełen wrażeń dzień. Raz jeszcze z serca dziękujemy za przekazane dary i za to, że jesteście.

Tańczący Zespół Michalinki na scenie. Mieszkanki siedzące przy stole podczas słodkiego poczestunku. Zespół Michalinki na scenie podczas występu.

 

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl