DPS Częstochowa – Gliwice & Katowice

Gliwice & Katowice

21 października 2022

21 października to był dzień pełen artystycznych wrażeń. Mieszkanki rozpoczęły artystyczną przygodę na Gliwickich Spotkaniach Tęczowych prezentując montaż słowno – muzyczno taneczny pt. „W starym kinie”. Publiczność w Gliwicach na moment znalazła się w cudownym świecie lat 20. i 30., który można było poczuć poprzez muzykę, stroje i klimat tamtych lat.

Prosto z Gliwic grupa wyruszyła pociągiem do Katowic na VIII Międzynarodowy Konkurs Poetycki „Rozwijamy Skrzydła”. Tegoroczny temat wierszy to „Chwila, moment”. W tym roku wyzwanie pisania wierszy podjęły trzy osoby, p. Grażynka, p. Ania i p. Regina. Każdy z uczestników dostał tomik wszystkich zebranych wierszy oraz kilka drobnych upominków. Największą nagrodą dla wszystkich była wspaniała, bardzo przyjazna atmosfera – pełna akceptacji i ciepła.

Michalinki podczas występu na scenie. Wspólne zdjęcie Zespołu Michalinki podczas występu na scenie. Wspólne zdjęcie trzech uśmiechniętych mieszkanek - laureatek konkursu poetyckiego. Laureatka konkursu czytająca wiersz, w tle na prezentacji wyświetlony tekst wiersza.

 

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl