DPS Częstochowa – Piosenka Podwórkowa

Piosenka Podwórkowa

16 listopada 2021

16 listopada odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Podwórkowej na Arenie Sportowej w Częstochowie. Motywem przewodnim występów prezentowanych  na Festiwalu były góry, zatem „MICHALINKI” – dobrze czując się w górskich klimatach – zaprezentowały piosenkę zespołu KORDIAN pt.: „Góry, moje góry”.

Oprawą piosenki był przepiękny, żywy taniec naszych pięknych góralek. Wisienką na torcie była nasza orkiestra góralska, która przygrywała do śpiewu i do tańca. Publiczność przyjęła nasze dziewczyny bardzo ciepło i serdecznie, natomiast szanowne Jury nagrodziło MICHALINKI dwoma II miejscami – zarówno za wykonanie oraz aranżację sceniczną.

GRATULUJEMY – pięknego występu i wspaniałych nagród!!!

Pięć roześmianych mieszkanek przebranych za trzy góralki i dwóch górali pozuje do zdjęcia na arenie sportowej, w tle trybuny. Jedna osoba siedzi na wózku inwalidzkim Michalinki przebrane w góralskie stroje podczas występu. Na scenie tańczą i śpiewają góralki z góralami, pod sceną kapela góralska imituje grę, w tle widać trybuny, pod sceną rozłożone nagrody i maskotki, z boku telebim Na arenie sportowej stoi uśmiechnięty Zespół Michalinki i pozuje do zdjęcia w strojach góralskich wraz z trzema opiekunkami odpowiedzialnymi za zespół. Jedna osoba siedzi na wózku inwalidzkim, jedna w ręku trzyma kontrabas, rekwizyt z występu Uśmiechnięta mieszkanka przebrana w męski strój góralski pozuje do zdjęcia, w tle plakat piosenki podwórkowej i trybuny Zdjęcie statuetki zdobytej za drugie miejsce podczas drugiego ogólnopolskiego festiwalu piosenki podwórkowej

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl