DPS Częstochowa – Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę

17 września 2019

W przeddzień urodzin najlepszej z Matek – Maryi – mieszkanki Domu wzięły udział w XXIV Pieszej Pielgrzymce Świata Osób Słabych i Niepełnosprawnych z Osztyna do Częstochowy. Autobusem z dworca PKS uczestniczki dojechały do Olsztyna.

Pełne intencji w sercach, uzbrojone w pyszny obfity prowiant panie skierowały się do kościoła w Olsztynie, skąd wyruszała pielgrzymka o godz. 9.00.

Po błogosławieństwie ks bp Andrzeja Przybylskiego wszyscy ruszyli w drogę do stóp Matki.

Pielgrzymka upływała w atmosferze modlitwy, śpiewu, rozważań ksieży – Jacka i Mariusza. Krótką konferencję wyglosił również ks bp Andrzej. Pogoda współpracowała ze wszystkimi uczestnikami pielgrzymki – było po prostu „w sam raz”. Druga grupa mieszkanek Domu wraz z siostrami doszła do piegrzymki na ostatnim przystanku przed klasztorem – przy kościele św. Jana z Dukli. Tutaj też wszyscy uczestnicy – reperezntanci Domu otrzymali piękne słoneczniki, by nimi pozdrawiać mieszkańców miasta.

Na Placu Daszyńskiego przy pomniku Papieża Pielgrzyma św. Jana Pawła II  – przywitał pielgrzymów ks arcybiskup senior Stanisław Nowak błogosławiąc wszystkim na pielgrzymim szlaku. O godz 16. 30 na Jasnej Górze rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja. Po Eucharystii wyjątkową dla wszystkich chwilą było rozdanie statuetek ECCE HOMO – które są symbolem pomocy drugiemu człowiekowi, swiadectwa słabości. W tym roku taką statuetkę otrzymała m.in. mieszkanka Domu – pani DOROTA ZBIESKA.

Radości nie można opisać słowami, tylko sercem, bo wszystkie obecne serca ją czuły.

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl