DPS Częstochowa – IX Piknik Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej

IX Piknik Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej

5 lipca 2019

 w dniu 06.06.2019 r. mieszkanki naszego Domu uczestniczyły w IX Pikniku Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej.

To był Piknik z prawdziwego zdarzenia – bowiem pogoda dopisała rewelacyjnie, miejscem pikniku był przepiękny Park Zielona w Dąbrowie. Każdy uczestnik spotkania na samym początku otrzymał Paszport Pikniku, w którym były wolne miejsca na pieczątki.  Kolorowe pieczątki można było otrzymać odwiedzając poszczególne stoiska dostępne na Pikniku. Każde stoisko oferowało różnego rodzaju drobne upominki, tj. długopisy, naklejki, smyczki, opaski fluorescencyjne, notesiki, książeczki, ołówki, magnesy.

Podpisane Paszporty uzupełnione pieczątkami wrzucano do pudełka – pod koniec Imprezy odbywało się losowanie na scenie wrzuconych paszportów. Nagrodami były integracyjne gry planszowe oraz reklamówki z gadżetami. W ciągu całego Pikniku można było obejrzeć występy poszczególnych placówek, m.in. występ zespołu z naszego Domu – Zepołu MICHALINKI.  Organizator oferował ciepły posiłek, każdy z uczestników otrzymał paczuszkę z suchym prowiantem na czas Pikniku.

Olbrzymi zielony teren pozwalał odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem. Dużą atrakcją był Dogoterapeuta, który przyszedł z 2 psimi terapeutami – można było się z nimi bawić i głaskać…Kolejną atrakcją było  malowanie twarzy, pokazy walk karate z elementami tańca oraz maskotki Pikniku – tj. Dąbrowiak, Scooby Doo, Miś oraz bohater filmu pt.: „Potwory i Spółka”.

 

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl