DPS Częstochowa – Rekolekcje Wielkopostne 2019

Rekolekcje Wielkopostne 2019

11 kwietnia 2019

W tym roku Rekolekcje Wielkopostne w naszym Domu rozpoczęły się 1 kwietnia, trwały trzy dni, tematem przewodnim była modlitwa różańcowa.

Ks. Marian Szczerba – nasz rekolekcjonista przypomniał legendy związane z różańcem, jego historię przekazaną w tradycji chrześcijańskiej i stosunkowo długą drogę modyfikacji, która ostatecznie doprowadziła do obecnej formy i sposobu odmawiania tej modlitwy.

Ksiądz w bardzo ciekawy sposób opowiadał historie, które potwierdzały moc modlitwy różańcowej Każdego dnia rekolekcji – oprócz Mszy św. z nauką odbywały się Godzinki do Chrystusa Ecce Homo.

W pierwszym dniu przypomniałyśmy sobie warunki dobrej spowiedzi a w sposób szczególny rachunek sumienia.

Drugi dzień rekolekcji był bardzo obfity – oprócz Mszy św. i nabożeństw mieszkanki miały sakrament pokuty i pojednania, po którym był również sakrament namaszczenia chorych.

W trzecim dniu zatrzymaliśmy się przy Nowennie Pompejańskiej. Ksiądz zapoznał nas z postacią Bartolomeo Longo i genezą Nowenny.

Przez trzy dni rekolekcji mieszkanki Domu aktywnie włączyły się w Eucharystię. W czasie liturgii czytały lekcje, śpiewały psalm i czytały wezwania modlitwy powszechnej.

Pod koniec rekolekcji wszyscy serdecznie podziękowaliśmy księdzu rekolekcjoniście – życząc mu wytrwałości i entuzjazmu w głoszeniu słowa Bożego.

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl