DPS Częstochowa – Albertiana 2019

Albertiana 2019

20 marca 2019

W dniu 18 marca b.r. Zespół Michalinki miał ogromy zaszczyt wystąpić na scenieTeatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Było to zwieńczenie ostatniego etapu XIX Albertiany – finał występów laureatów pierwszych miejsc z pięciu okręgów w całym kraju. Albertiana jest organizowana przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Nie ma odpowiednich słów, by opisać przeżycia związane z występem MICHALINEK w Teatrze.

Przepiękny budynek z XIX wieku nadał przedstawieniu profesjonalną formę – gdyż miejsce było niezwykłe. Jak to określiła sama Anna Dymna – „teatr to tylko deski – tworzą go jeszcze ludzie  i duch teatru, który unosi się gdzieś wysoko”.

Michalinki rozbawiły publiczność. Piosenkę Sławomira – zwieńczającą spektakl śpiewała cała publiczność wraz z prowadzącymi Albertianę. Publiczność usadowiona na parterze i trzech poziomach loży teatralnej rewelacyjnie zachęciła nasze Panie do czucia się na scenie „jak w domu”. MICHALINKI szczęśliwe zeszły ze sceny ze wspaniałymi nagrodami, nagradzane gromkimi oklaskami.

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl