DPS Częstochowa – Albertiana

Albertiana

6 lutego 2019

W dniu 05.02.2019 r. po raz dziewiętnasty w Chrzanowie odbyła się „Albertiana” – Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – eliminacje regionalne. Festiwal organizowany jest przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Zespół Michalinki z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie w tym roku na Albertianie wystąpił z montażem słowno – muzyczno – tanecznym pt. „Jak na ludowo – to tylko po góralsku – czyli miłość, miłość w Zakopanem”. Historia przedstawiona w montażu opowiadała o pięknej Hance i Jaśku – „urodziwym góralu – prosto z Podhala,” którzy po wielu perypetich w końcu odnajdują miłość. Na chwilę Michalinki zabrały wszystkich na wycieczkę w góry – do Hanki i Jaśka – publiczność doskonale bawiła się przy znanych przebojach przeplatanych historią tych dwojga.

Wielkim prezentem, który nas mile zaskoczył było zajęcie przez zespół MICHALINKI pierwszego miejsca podczas Albertiany. Wszyscy byli ogromnie wzruszeni po ogłoszeniu wyników festiwalu. Trzeba przyznać, że wczoraj nasze panie wystąpiły rewelacyjnie – zarówno pod kątem teatralnym, muzycznym i tanecznym. Na scenie panowała harmonia, ład i uśmiech na twarzach występujących. Pierwsze miejsce w Albertianie upoważnia nasz zespół do wystąpienia 18 marca b.r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowa.

Kontakt

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
ul. Wesoła 14 (zobacz DPS na mapie Google)
42-202 Częstochowa
tel./fax. +48 34 361 88 94
e-mail: dpsczestochowa@albertynki.pl