Pielgrzymka na Jasną Górę

· wydarzenia · 17 września 2019

W przeddzień urodzin najlepszej z Matek – Maryi – mieszkanki Domu wzięły udział w XXIV Pieszej Pielgrzymce Świata Osób Słabych i Niepełnosprawnych z Osztyna do Częstochowy. Autobusem z dworca PKS uczestniczki dojechały do Olsztyna.

Pełne intencji w sercach, uzbrojone w pyszny obfity prowiant panie skierowały się do kościoła w Olsztynie, skąd wyruszała pielgrzymka o godz. 9.00.

Po błogosławieństwie ks bp Andrzeja Przybylskiego wszyscy ruszyli w drogę do stóp Matki.

Pielgrzymka upływała w atmosferze modlitwy, śpiewu, rozważań ksieży – Jacka i Mariusza. Krótką konferencję wyglosił również ks bp Andrzej. Pogoda współpracowała ze wszystkimi uczestnikami pielgrzymki – było po prostu „w sam raz”. Druga grupa mieszkanek Domu wraz z siostrami doszła do piegrzymki na ostatnim przystanku przed klasztorem – przy kościele św. Jana z Dukli. Tutaj też wszyscy uczestnicy – reperezntanci Domu otrzymali piękne słoneczniki, by nimi pozdrawiać mieszkańców miasta.

Na Placu Daszyńskiego przy pomniku Papieża Pielgrzyma św. Jana Pawła II  – przywitał pielgrzymów ks arcybiskup senior Stanisław Nowak błogosławiąc wszystkim na pielgrzymim szlaku. O godz 16. 30 na Jasnej Górze rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp Andrzeja. Po Eucharystii wyjątkową dla wszystkich chwilą było rozdanie statuetek ECCE HOMO – które są symbolem pomocy drugiemu człowiekowi, swiadectwa słabości. W tym roku taką statuetkę otrzymała m.in. mieszkanka Domu – pani DOROTA ZBIESKA.

Radości nie można opisać słowami, tylko sercem, bo wszystkie obecne serca ją czuły.