Wydarzenia

Sylwester

(31 grudnia 2021)

Od rana w Domu brzmiała  muzyka dyskotekowa – wszyscy czekali na Sylwestra, by w szampańskim nastroju i tanecznej atmosferze pożegnać stary rok 2021. Dyskoteka przeplatana była konkursami noworocznymi ze słodkimi… więcej »


Spacer na Jasną Górę

(30 grudnia 2021)

W przedostatni dzień roku Mieszkanki wraz z opiekunami wybrały się na świąteczny spacer na Jasną Górę. Obejrzały prześliczną szopkę Jasnogórską, choinki, świąteczne iluminacje w Alejach Najświętszej Maryi… więcej »


Życzenia

(25 grudnia 2021)

W ten piękny, świąteczny czas Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Niech Wasz Dom wypełni atmosfera rodzinnego ciepła – pełna wiary, optymizmu i nadziei… więcej »


Dzień Piernika

(15 grudnia 2021)

15 grudnia o godzinie 10.00 na Sali Integracyjno – Zabawowej rozpoczął się Dzień Piernika. To pierwsze takie święto w naszym Domu. Panie dekorowały lukrem pierniczki prześcigając się w pomysłowości i kreatywności.… więcej »


Mikołaj

(6 grudnia 2021)

Dziś zawitał do naszego Domu święty Mikołaj – dostać prezent nie było tak łatwo – trzeba było zaśpiewać, powiedzieć wierszyk lub zatańczyć z Mikołajem. Nasz wyjątkowy Mikołaj dla każdego był bardzo… więcej »


Zajęcia kulinarne

(30 listopada 2021)

30 listopada, dokładnie w Andrzejki – nasze Panie na zajęciach kulinarnych stworzyły kulinarne słodkie cudeńka – pyszne deserki, którymi obdarowywały również innych. Bita śmietana, płatki, czekolada… więcej »


Zawody Sportowe

(25 listopada 2021)

Zawody Sportowe – dwudziestego piątego listopada nasze Panie wzięły udział w zawodach sportowych w Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy bardzo dumne, gdyż Mieszkanki Domu zdobyły trzy drugie… więcej »


Zabawa Andrzejkowa w naszym Domu

(23 listopada 2021)

Zabawa Andrzejkowa w naszym Domu – wspaniała atmosfera, pyszny poczęstunek, dobra muzyka, radość na twarzach Mieszkanek, zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło lania wosku i wyścigu butów. Jednym zdaniem –… więcej »


Piosenka Podwórkowa

(16 listopada 2021)

16 listopada odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Podwórkowej na Arenie Sportowej w Częstochowie. Motywem przewodnim występów prezentowanych  na Festiwalu były góry, zatem „MICHALINKI” – dobrze czując… więcej »


Gliwickie Spotkania Tęczowe

(28 października 2021)

Na gliwickiej scenie nasze Panie wcieliły się w  rolę muzycznych gwiazd – m.in. Maryli Rodowicz, Sławomira, Andrzeja Rybińskiego. MICHALINKI na Przeglądzie w Gliwicach wystąpiły pięknie,  do tego prezentowane… więcej »


Jubileusze Mieszkanek

(26 października 2021)

26 listopada świętowaliśmy urodziny naszych Mieszkanek. Serdeczne życzenia  Jubilatkom  złożyła  Siostra Dyrektor Klara, do nich dołączyli się indywidualnie wszyscy uczestnicy. Nie obyło się bez „Sto lat”,… więcej »


Imieniny w październiku

(21 października 2021)

Impreza imieninowa rozpoczęła się punktualnie o 10.00. Siostra Dyrektor rozpoczęła ją życzeniami da Solenizantek – Mieszkanek i Pracowników. Po odśpiewanym „Sto lat” – przyszedł czas na prezenty, słodki… więcej »


Wyjście do kina

(7 października 2021)

Siódmego października Mieszkanki wraz z opiekunami pojechały do Cinema City.  Film – pełen zabawnych sytuacji, nie pozbawiony również wzruszających momentów – podobał się wszystkim bez wyjątku. Ciężko było… więcej »


Ogrodzieniec

(4 października 2021)

W poniedziałek, czwartego października wybrałyśmy się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Warto w tym miejscu wspomnieć o pogodzie, która była REWELACYJNA. Przywitała nas już z samego rana PIĘKNA POLSKA ZŁOTA JESIEŃ.… więcej »


Impreza Integracyjna i Festiwal Piosenki w naszym Domu pod hasłem „Wreszcie wolne i szczęśliwe”.

(28 września 2021)

28 września w naszym Domu odbył się Festiwal Piosenki pod hasłem „Wreszcie wolne i szczęśliwe” połączony z Imprezą Integracyjną. Podczas Festiwalu Piosenki Panie prezentowały szeroką gamę upodobań muzycznych… więcej »


ZOO

(16 września 2021)

W połowie września wybraliśmy się do Wrocławskiego ZOO. Pogoda zbytnio nas nie rozpieszczała, było trochę deszczu, a słońce schowało się za chmury. Nam jednak zupełnie to nie przeszkadzało. Podziwiałyśmy zwierzęta,… więcej »


Turnus w Kołobrzegu (28.08.21r. - 12.09.21 r.)

(28 sierpnia 2021)

Dwa tygodnie mieszkanki Domu (trzecia grupa) spędziły na wspaniałym turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu. Pogoda dopisała rewelacyjnie, zatem Panie mogły skorzystać z kąpieli wodno- słonecznej, pływać statkiem,… więcej »


Dzień Aktywności Ruchowej

(19 sierpnia 2021)

19 sierpnia Mieszkanki naszego Domu wzięły udział w zawodach sportowych organizowanych na terenie placówki. Panie zmagały się z konkurencjami tj. rzut do kosza, kręgle, rzut do celu. Okazuje się, że duch sportowy… więcej »


Imieniny Siostry Dyrektor Klary

(11 sierpnia 2021)

W sierpniu w naszym Domu swoje imieniny obchodziła Siostra Dyrektor. Świętowanie Dnia Imienin rozpoczęła wspólna Msza Święta w intencji solenizantki. Mieszkanki na tę wyjątkową okazję przygotowały program artystyczno… więcej »


Zatorland

(7 lipca 2021)

Wczesny ranek, piękna pogoda, autokar – na to wszystko składa się jedno  – WYCIECZKA. Tym razem Mieszkanki Domu wybrały się do Zatorlandu – Ogromnego Parku Rozrywki, na terenie którego znajduje się Park… więcej »


WAKACYJNE WYJAZDY NAD AKWEN WODNY „BAŁTYK”

(30 czerwca 2021)

Podczas wakacji Panie spędzały kilkakrotnie czas nad wodą – na lokalnym „Bałtyku”. To prawdziwe szczęście móc na nowo obcować z przyrodą, lasem, wodą – zatem humory zawsze dopisywały wszystkim znakomicie.… więcej »


Turnus w Głogowie (15-29.06.2021 r.)

(15 czerwca 2021)

Druga grupa Mieszkanek naszego Domu wyjechała na dwa tygodnie do Głogowa. To już kolejny pobyt naszych Pań na turnusie rehabilitacyjnym w tym pięknym mieście. Mieszkanki regularnie korzystały z zabiegów rehabilitacyjnych,… więcej »


Imieniny ks biskupa Antoniego

(11 czerwca 2021)

13 czerwca b.r. ks bp Antoni – kapelan naszego Domu obchodził swoje imieniny. W intencji solenizanta odprawiona została Msza Święta. Życzyłyśmy księdzu biskupowi wiele łask – zdrowia, Bożego błogosławieństwa… więcej »


Siłownia

(5 czerwca 2021)

Pogoda, na początku nie napawała optymizmem, jednak okazało się, że jest cieplutko i bardzo przyjemnie. Dlatego w sobotę po południu mieszkanki wybrały się na pobliską siłownię „pod gołym niebem”. Ruch to… więcej »


Turnus w Kołobrzegu (05- 20. 06.2021 r.)

(5 czerwca 2021)

Z początkiem czerwca Mieszkanki Domu pojechały na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Kołobrzegu. Pogoda nad morzem podczas turnusu była prawie afrykańska – czyli wręcz upalna. Panie regularnie korzystały z zabiegów… więcej »


DZIEŃ DZIECKA

(1 czerwca 2021)

Od samego rana nasz Dom funkcjonował pod hasłem „DZIEŃ DZIECKA”. Świętowanie rozpoczęłyśmy Dniem Aktywności Ruchowej – były zawody, rzuty do kosza, rzuty do celu. Dobrą sportową rywalizację zapewniał wspaniały… więcej »


Dzień Matki/ I Festiwal Piosenki Religijnej

(26 maja 2021)

Dzień Matki w naszym Domu obchodzony był bardzo uroczyście. Wszystkie Panie – złożyły życzenia swoim duchowym mamom – siostrom Albertynkom, na czele z siostrą dyrektor Klarą. Prezentem artystycznym w tym… więcej »


Urodziny ks biskupa Antoniego

(18 kwietnia 2021)

18 kwietnia b.r. KAPELAN Domu – ks bp ANTONI DŁUGOSZ obchodził jubileusz 80 urodzin. Ten wyjątkowy dzień nie umknął naszej uwadze. W sposób szczególny podczas eucharystii modliłyśmy się w intencji ks bp Antoniego… więcej »


Liturgia Światła

(3 kwietnia 2021)

W sobotę w kaplicy naszego Domu pod przewodnictwem ks Marka odprawiona została przepiękna Liturgia Światła. więcej »


Alleluja!!!

(3 kwietnia 2021)

Życzymy z serca, by Jezus Zmartwychwstały opromieniał Wasze życie, obdarzał Swoją łaską i światłem dając pewność, że wszystko w życiu ma sens. A radosny czas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego przeżyty… więcej »


Święconka w naszym Domu

(3 kwietnia 2021)

Na Sali Integracyjno – Zabawowej ks bp Antoni Długosz – kapelan  naszego Domu poświęcił pokarmy. Święcenie koszyczków wzbogacone było pięknym, radosnym  śpiewem mieszkanek. więcej »


Festiwal Wielkanocny

(17 marca 2021)

17 marca na Sali Integracyjno – Zabawowej rozpoczął się oczekiwany przez wszystkich Festiwal Wielkanocny. Punktualnie o godzinie 9.00 poszczególne sekcje rozpoczęły „produkcję” palemek wielkanocnych, kartek świątecznych… więcej »


Rekolekcje Wielkopostne w naszym Domu

(17 marca 2021)

Rekolekcje w naszym Domu rozpoczęły się 17 marca Mszą świętą o godzinie 7.00. Mszy świętej przewodniczył ks Marek, natomiast nauki rekolekcyjne głosił ks Stanisław. Na długo nauki rekolekcyjne pozostaną nam… więcej »


Pożegnanie Pani Agnieszki

(26 lutego 2021)

W piątek 26 lutego odbyła się Msza św. w intencji Pani Agnieszki, która kończy pracę w naszym domu i zaczyna w nowym miejscu. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy za wspólny czas, pracę i razem spędzone chwile –… więcej »


Zabawa Karnawałowa

(16 lutego 2021)

Szesnastego lutego w naszym Domu odbyła się Zabawa Karnawałowa – dokładnie w OSTATKI Karnawału. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 9.00. Siostra Dyrektor Klara powitała serdecznie wszystkich zebranych na… więcej »


Imieniny – luty

(11 lutego 2021)

Imieniny – luty 11 lutego dużo działo się w naszym Domu. W sposób szczególny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego polecając wszystkich chorych i cierpiących podczas porannej eucharystii, która połączona była… więcej »


Konkurs Kulinarny

(10 lutego 2021)

10 lutego odbył się pierwszy konkurs kulinarny w naszym Domu. W konkursie wzięła udział większość mieszkanek. Uczestniczki przydzielone były do poszczególnych sekcji kulinarnych – sekcji gofrów, kanapek, pierniczków,… więcej »


Doba Eucharystyczna

(5 lutego 2021)

5 lutego w naszym Domu podczas Mszy św. ks bp Antoni Długosz wystawił Najświętszy Sakrament rozpoczynając Dobę Eucharystyczną. Wszyscy domownicy wraz z siostrami Albertynkami i personelem adorowali Pana Jezusa. Najświętszy… więcej »


VI Festiwal Kolęd i Pastorałek

(29 stycznia 2021)

Po raz szósty odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Mieszkanek naszego Domu. Festiwal, jak co roku, miał prawdziwie rodzinny oraz integracyjny charakter. Liczna grupa występujących wykonywała popularne… więcej »


Zajęcia kulinarne...

(22 stycznia 2021)

Styczniowego poranka zajrzeliśmy okiem aparatu na zajęcia kulinarne. Tym razem Mieszkanki przygotowywały deser – słodkie gofry z bitą śmietaną, kremem czekoladowym i owocami. Wspólne przygotowywanie posiłków służy… więcej »


Imieniny Mieszkanek – solenizantek z miesiąca stycznia

(15 stycznia 2021)

Piętnastego stycznia w naszym Domu świętowaliśmy podwójnie. Pierwszym powodem była 130 Rocznica Założenia Zgromadzenia Sióstr Albertynek, drugi powód  to  imieniny Mieszkanek, solenizantek styczniowych. Ten wyjątkowy… więcej »


Święta Bożego Narodzenia

(15 stycznia 2021)

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla wszystkich. Chwile, kiedy czas staje w miejscu, ludzie są wrażliwsi, uśmiechają się do siebie bez powodu… Boże Dziecię prawdziwie rodzi się w naszych sercach… … więcej »


KAPLICA W NASZYM DOMU!!! - ŚWIĄTECZNY CZAS

(15 stycznia 2021)

  więcej »


Wizyta św. Mikołaja

(4 grudnia 2020)

4 grudnia zawitał do naszego Domu Święty Mikołaj. Punktualnie o godzinie 10 w asyście renifera i aniołków wkroczył na salę integracyjno – zabawową. Mieszkanki przywitały Wspaniałego Gościa głośnym śpiewem… więcej »


ANDRZEJKI W NASZYM DOMU

(27 listopada 2020)

W tym roku była trochę inna Zabawa Andrzejkowa, bez zespołu muzycznego, bez gości – tylko we własnym gronie. Trzeba jednak mieć nadzieję, że ta globalna pandemia kiedyś się skończy i życie wróci do normy. Zabawa… więcej »


DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

(20 listopada 2020)

Dwudziestego listopada – obchodzono w Domu Dzień Pracownika Socjalnego. W kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji  wszystkich Pracowników, Darczyńców, Wolontariuszy, Praktykantów. Sprawy wszystkich… więcej »


Zaduszki, Konkurs dotyczący Dnia Niepodległości

(10 listopada 2020)

Początek listopada w naszym Domu był dniem poświęconym zmarłym w ostatnim czasie mieszkankom. Dziesiątego listopada na sali integracyjno – zabawowej zebrały się wszystkie mieszkanki Domu, by powspominać zmarłe… więcej »


KORONAWIRUS W DOMU…

(25 października 2020)

Dnia 25 października na wniosek Siostry Dyrektor przeprowadzono w naszym Domu wymazy na obecność koronawirusa. Dzień później okazało się, że większość mieszkanek i pracowników uzyskało wynik pozytywny, co wiązało… więcej »


Konkurs dotyczący wiedzy o koronawirusie

(21 października 2020)

Długo mieszkanki Domu przygotowywały się do tego konkursu. Na każdej terapii poszczególni terapeuci systematycznie prowadzili pogadanki dotyczące koronawirusa – niebezpieczeństw związanych z tą chorobą  oraz… więcej »


DAR – Dzień Aktywności Ruchowej

(14 października 2020)

W październiku -dokładnie 14 – w Dzień Nauczyciela – odbył się kolejny dzień Aktywności Ruchowej. Ze względu na deszczową pogodę – konkursy sportowo – zręcznościowe odbyły się na sali integracyjno… więcej »


starsze →