Wydarzenia

Imieniny ks biskupa Antoniego

(11 czerwca 2021)

13 czerwca b.r. ks bp Antoni – kapelan naszego Domu obchodził swoje imieniny. W intencji solenizanta odprawiona została Msza Święta. Życzyłyśmy księdzu biskupowi wiele łask – zdrowia, Bożego błogosławieństwa… więcej »


Siłownia

(5 czerwca 2021)

Pogoda, na początku nie napawała optymizmem, jednak okazało się, że jest cieplutko i bardzo przyjemnie. Dlatego w sobotę po południu mieszkanki wybrały się na pobliską siłownię „pod gołym niebem”. Ruch to… więcej »


DZIEŃ DZIECKA

(1 czerwca 2021)

Od samego rana nasz Dom funkcjonował pod hasłem „DZIEŃ DZIECKA”. Świętowanie rozpoczęłyśmy Dniem Aktywności Ruchowej – były zawody, rzuty do kosza, rzuty do celu. Dobrą sportową rywalizację zapewniał wspaniały… więcej »


Dzień Matki/ I Festiwal Piosenki Religijnej

(26 maja 2021)

Dzień Matki w naszym Domu obchodzony był bardzo uroczyście. Wszystkie Panie – złożyły życzenia swoim duchowym mamom – siostrom Albertynkom, na czele z siostrą dyrektor Klarą. Prezentem artystycznym w tym… więcej »


Urodziny ks biskupa Antoniego

(18 kwietnia 2021)

18 kwietnia b.r. KAPELAN Domu – ks bp ANTONI DŁUGOSZ obchodził jubileusz 80 urodzin. Ten wyjątkowy dzień nie umknął naszej uwadze. W sposób szczególny podczas eucharystii modliłyśmy się w intencji ks bp Antoniego… więcej »


Liturgia Światła

(3 kwietnia 2021)

W sobotę w kaplicy naszego Domu pod przewodnictwem ks Marka odprawiona została przepiękna Liturgia Światła. więcej »


Alleluja!!!

(3 kwietnia 2021)

Życzymy z serca, by Jezus Zmartwychwstały opromieniał Wasze życie, obdarzał Swoją łaską i światłem dając pewność, że wszystko w życiu ma sens. A radosny czas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego przeżyty… więcej »


Święconka w naszym Domu

(3 kwietnia 2021)

Na Sali Integracyjno – Zabawowej ks bp Antoni Długosz – kapelan  naszego Domu poświęcił pokarmy. Święcenie koszyczków wzbogacone było pięknym, radosnym  śpiewem mieszkanek. więcej »


Festiwal Wielkanocny

(17 marca 2021)

17 marca na Sali Integracyjno – Zabawowej rozpoczął się oczekiwany przez wszystkich Festiwal Wielkanocny. Punktualnie o godzinie 9.00 poszczególne sekcje rozpoczęły „produkcję” palemek wielkanocnych, kartek świątecznych… więcej »


Rekolekcje Wielkopostne w naszym Domu

(17 marca 2021)

Rekolekcje w naszym Domu rozpoczęły się 17 marca Mszą świętą o godzinie 7.00. Mszy świętej przewodniczył ks Marek, natomiast nauki rekolekcyjne głosił ks Stanisław. Na długo nauki rekolekcyjne pozostaną nam… więcej »


Pożegnanie Pani Agnieszki

(26 lutego 2021)

W piątek 26 lutego odbyła się Msza św. w intencji Pani Agnieszki, która kończy pracę w naszym domu i zaczyna w nowym miejscu. Podczas Mszy św. dziękowaliśmy za wspólny czas, pracę i razem spędzone chwile –… więcej »


Zabawa Karnawałowa

(16 lutego 2021)

Szesnastego lutego w naszym Domu odbyła się Zabawa Karnawałowa – dokładnie w OSTATKI Karnawału. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 9.00. Siostra Dyrektor Klara powitała serdecznie wszystkich zebranych na… więcej »


Imieniny – luty

(11 lutego 2021)

Imieniny – luty 11 lutego dużo działo się w naszym Domu. W sposób szczególny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego polecając wszystkich chorych i cierpiących podczas porannej eucharystii, która połączona była… więcej »


Konkurs Kulinarny

(10 lutego 2021)

10 lutego odbył się pierwszy konkurs kulinarny w naszym Domu. W konkursie wzięła udział większość mieszkanek. Uczestniczki przydzielone były do poszczególnych sekcji kulinarnych – sekcji gofrów, kanapek, pierniczków,… więcej »


Doba Eucharystyczna

(5 lutego 2021)

5 lutego w naszym Domu podczas Mszy św. ks bp Antoni Długosz wystawił Najświętszy Sakrament rozpoczynając Dobę Eucharystyczną. Wszyscy domownicy wraz z siostrami Albertynkami i personelem adorowali Pana Jezusa. Najświętszy… więcej »


VI Festiwal Kolęd i Pastorałek

(29 stycznia 2021)

Po raz szósty odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Mieszkanek naszego Domu. Festiwal, jak co roku, miał prawdziwie rodzinny oraz integracyjny charakter. Liczna grupa występujących wykonywała popularne… więcej »


Zajęcia kulinarne...

(22 stycznia 2021)

Styczniowego poranka zajrzeliśmy okiem aparatu na zajęcia kulinarne. Tym razem Mieszkanki przygotowywały deser – słodkie gofry z bitą śmietaną, kremem czekoladowym i owocami. Wspólne przygotowywanie posiłków służy… więcej »


Imieniny Mieszkanek – solenizantek z miesiąca stycznia

(15 stycznia 2021)

Piętnastego stycznia w naszym Domu świętowaliśmy podwójnie. Pierwszym powodem była 130 Rocznica Założenia Zgromadzenia Sióstr Albertynek, drugi powód  to  imieniny Mieszkanek, solenizantek styczniowych. Ten wyjątkowy… więcej »


Święta Bożego Narodzenia

(15 stycznia 2021)

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla wszystkich. Chwile, kiedy czas staje w miejscu, ludzie są wrażliwsi, uśmiechają się do siebie bez powodu… Boże Dziecię prawdziwie rodzi się w naszych sercach… … więcej »


KAPLICA W NASZYM DOMU!!! - ŚWIĄTECZNY CZAS

(15 stycznia 2021)

  więcej »


Wizyta św. Mikołaja

(4 grudnia 2020)

4 grudnia zawitał do naszego Domu Święty Mikołaj. Punktualnie o godzinie 10 w asyście renifera i aniołków wkroczył na salę integracyjno – zabawową. Mieszkanki przywitały Wspaniałego Gościa głośnym śpiewem… więcej »


ANDRZEJKI W NASZYM DOMU

(27 listopada 2020)

W tym roku była trochę inna Zabawa Andrzejkowa, bez zespołu muzycznego, bez gości – tylko we własnym gronie. Trzeba jednak mieć nadzieję, że ta globalna pandemia kiedyś się skończy i życie wróci do normy. Zabawa… więcej »


DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

(20 listopada 2020)

Dwudziestego listopada – obchodzono w Domu Dzień Pracownika Socjalnego. W kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji  wszystkich Pracowników, Darczyńców, Wolontariuszy, Praktykantów. Sprawy wszystkich… więcej »


Zaduszki, Konkurs dotyczący Dnia Niepodległości

(10 listopada 2020)

Początek listopada w naszym Domu był dniem poświęconym zmarłym w ostatnim czasie mieszkankom. Dziesiątego listopada na sali integracyjno – zabawowej zebrały się wszystkie mieszkanki Domu, by powspominać zmarłe… więcej »


KORONAWIRUS W DOMU…

(25 października 2020)

Dnia 25 października na wniosek Siostry Dyrektor przeprowadzono w naszym Domu wymazy na obecność koronawirusa. Dzień później okazało się, że większość mieszkanek i pracowników uzyskało wynik pozytywny, co wiązało… więcej »


Konkurs dotyczący wiedzy o koronawirusie

(21 października 2020)

Długo mieszkanki Domu przygotowywały się do tego konkursu. Na każdej terapii poszczególni terapeuci systematycznie prowadzili pogadanki dotyczące koronawirusa – niebezpieczeństw związanych z tą chorobą  oraz… więcej »


DAR – Dzień Aktywności Ruchowej

(14 października 2020)

W październiku -dokładnie 14 – w Dzień Nauczyciela – odbył się kolejny dzień Aktywności Ruchowej. Ze względu na deszczową pogodę – konkursy sportowo – zręcznościowe odbyły się na sali integracyjno… więcej »


Urodziny w naszym Domu…

(29 września 2020)

29 września b.r. dziewięć mieszkanek Domu obchodziło uroczyście okrągłe urodziny. Najmłodsze jubilatki świętowały „trzydziestki” – natomiast najstarsza „siedemdziesiątkę”. Uroczystość jubileuszowa… więcej »


Powitanie Siostry Dyrektor Klary

(4 września 2020)

Czwartego września b.r. Siostry Albertynki, Mieszkanki i Pracownicy Domu powitali serdecznie nową Siostrę Dyrektor – Siostrę Klarę. Na sali integracyjno – zabawowej dotychczasowa Siostra Dyrektor Renata przedstawiła… więcej »


Pożegnanie Siostry Dyrektor Renaty

(29 sierpnia 2020)

Pożegnanie Siostry Dyrektor Renaty. Pod koniec sierpnia żegnaliśmy Siostrę Renatę, która przez trzy lata sprawowała urząd Dyrektora w naszym Domu. Rzadko zdarzają się takie pożegnania, gdzie płaczą absolutnie… więcej »


Śląskie Kadry

(17 sierpnia 2020)

Dom Pomocy Społecznej bierze udział w projekcie „Śląskie Kadry” w ramach projektu otrzymał dofinasowanie na zatrudnienie 1 osoby do pracy bezpośrednio przy mieszkańcu, oraz na wypłatę dodatkowej premii… więcej »


Śląskie Pomaga

(11 sierpnia 2020)

Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie uczestniczy w projekcie ŚLĄSKIE POMAGA, realizowanym przez Województwo Śląskie w ramach Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego, który skierowany jest do podmiotów prowadzacych… więcej »


Zabawa Karnawałowa w DPS przy ul. św. Jadwigi w Częstochowie

(4 marca 2020)

Zabawa u naszych Przyjaciół rozpoczęła się o 15.00 w czwartek 20 lutego. Wszyscy goście zaproszeni zostali na początku na pyszny poczęstunek. Potem przyszedł czas na tańce i konkursy. Dużo śmiechu zaserwował… więcej »


XX Albertiana

(4 marca 2020)

  W tym roku podczas Albertinany w Chrzanowie nasz Zespół „MICHALINKI” wystąpił z repertuarem „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Montaż słowno – taneczno – muzyczny o dzielnych marynarzach poszukujących… więcej »


Walentynki, imieniny mieszkanek – solenizantek z miesiąca lutego

(4 marca 2020)

14 lutego w naszym Domu świętowany był podwójnie.  Mianowicie, obchodziłyśmy – Walentynki oraz imieniny. Na początku mieszkanki złożyły życzenia z okazji Walentynek Siostrom i Pracownikom – wszystkie Panie… więcej »


Zabawa karnawałowa

(4 marca 2020)

W dniu 13 lutego o godz.  15.00 rozpoczęła się Zabawa Karnawałowa w naszym Domu. Zaproszeni goście – przyjaciele z DPS w Poraju, z DPS przy ul. Kontkiewicza, z DPS przy ul. św. Jadwigi, panie z Rząski oraz mieszkanki… więcej »


XXVIII Światowy Dzień Chorego.

(4 marca 2020)

W tym roku uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego  Wacława Depo odbyła się w kościele p.w. św. Wojciecha w Częstochowie. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11.… więcej »


XV Starochorzowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

(6 lutego 2020)

  W dniu 30 stycznia w Chorzowie odbył się XV Starochorzowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Mieszkanki naszego Domu czynnie wzięły w nim udział prezentując kolejno  pastorałkę „Kolęda płynie z wysokości”… więcej »


Jasełka 'Jest taki dzień'

(6 lutego 2020)

W dniu 28 stycznia b.r. w naszym Domu przedstawione były tradycyjne jasełka pt.: „Jest taki dzień”. Przedstawiono je dwa razy. Pierwszy raz w godzinach dopołudniowych, drugi o godz. 13.30. Dopołudniowe przedstawienie… więcej »


Chór z parfii św. Wojciecha w Częstochowie

(6 lutego 2020)

W dniu 23 stycznia b.r. nasz Dom odwiedził Chór z parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Przez godzinę delektowaliśmy się wszyscy pięnym śpiewem chorzystów i chórzystek, którzy przedstawili nam bogaty, oryginalny… więcej »


V Festiwal Kolęd w naszym Domu

(6 lutego 2020)

Poraz kolejny w dniu 15 stycznia b.r.  w naszym Domu odbył się V Festiwal Kolęd. Wzięło w nim udział 28 uczestniczek, które bardzo sumiennie i odpowiedzialnie podeszły do swoich występów na scenie sali integracyjno… więcej »


V Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach

(6 lutego 2020)

W dniu 9 stycznia b.r. mieszkanki Domu wzięły udział w V Jurajskim Fetiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach. Prezentowały tradycyjną kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałkę pt.:”Kolęda płynie… więcej »


Kolęda w Domu - „Pokój temu Domowi i wszystkim jego mieszkańcom...”

(31 stycznia 2020)

W dniu 2 stycznia b.r. Duszpastrze z parafii p.w. św. Jana z Dukli – przybyli do naszego Domu z wizytą duszpasterską. Bracia Bernardyni poświęcili pokoje mieszkalne, sale terapeutyczne, pomieszczenia biurowe, kuchnię,… więcej »


Święty Mikołaj

(24 grudnia 2019)

Szóstego grudnia odwiedził nasz Dom św. Mikołaj. Jak co roku ten wyjątkowy gość powitany został głośnym śpiewem a jego przyjście obwieściły aniołki. więcej »


Goście

(24 grudnia 2019)

Jedenastego grudnia b.r. odwiedziły nasz Dom dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Częstochowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa – prezentując piękny występ artystyczny o charakterze… więcej »


Krakowskie Spotkania Artystyczne

(24 grudnia 2019)

Krakowskie Spotkania Artystyczne – to drugie spotkanie Michalinek w Krakowie podczas Gaudium et Spes. Tym razem w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury Panie odebrały nagrodę za wyróżnienie przyznane za Występ prezentowany… więcej »


Andrzejki 2019

(3 grudnia 2019)

Zabawa Andrzejkowa w naszym Domu rozpoczęła się tardycyjnie o godz. 15.00 – organizowana na Sali Integracyjno – Zabawowej. Siostra Dyrektor Renata wraz z zespołem powitali wszystkie zgromadzone na sali osoby – jednocześnie… więcej »


Dzieci u nas ...

(3 grudnia 2019)

W dniu 22 listopada, przyszła do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wesołej grupa dzieci wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej nr. 13 z Częstochowy. Dzieci przedstawiły mieszkankom występ z okazji odzyskania Niepodległości… więcej »


Gliwickie Spotkania Tęczowe

(3 grudnia 2019)

XIII Gliwickie Spotkania Tęczowe 21 listopada grupa mieszkanek z naszego Domu udała się do Gliwic, by uczestniczyć w spotkaniach artystycznych. To już kolejny raz mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu, którego… więcej »


Festiwal Piosenki Ulubionej

(3 grudnia 2019)

I Festiwal Piosenki Ulubionej – odbył się 20 listopada b.r. na Sali Integracyjno Zabawowej o godz. 10.00. Pomysł na tego rodzaju festiwal poddały same mieszkanki Domu. Muzyka jest bowiem stałym bywalcem naszej… więcej »


starsze →