Wydarzenia

Zabawa Karnawałowa w DPS przy ul. św. Jadwigi w Częstochowie

(4 marca 2020)

Zabawa u naszych Przyjaciół rozpoczęła się o 15.00 w czwartek 20 lutego. Wszyscy goście zaproszeni zostali na początku na pyszny poczęstunek. Potem przyszedł czas na tańce i konkursy. Dużo śmiechu zaserwował… więcej »


XX Albertiana

(4 marca 2020)

  W tym roku podczas Albertinany w Chrzanowie nasz Zespół „MICHALINKI” wystąpił z repertuarem „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Montaż słowno – taneczno – muzyczny o dzielnych marynarzach poszukujących… więcej »


Walentynki, imieniny mieszkanek – solenizantek z miesiąca lutego

(4 marca 2020)

14 lutego w naszym Domu świętowany był podwójnie.  Mianowicie, obchodziłyśmy – Walentynki oraz imieniny. Na początku mieszkanki złożyły życzenia z okazji Walentynek Siostrom i Pracownikom – wszystkie Panie… więcej »


Zabawa karnawałowa

(4 marca 2020)

W dniu 13 lutego o godz.  15.00 rozpoczęła się Zabawa Karnawałowa w naszym Domu. Zaproszeni goście – przyjaciele z DPS w Poraju, z DPS przy ul. Kontkiewicza, z DPS przy ul. św. Jadwigi, panie z Rząski oraz mieszkanki… więcej »


XXVIII Światowy Dzień Chorego.

(4 marca 2020)

W tym roku uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego  Wacława Depo odbyła się w kościele p.w. św. Wojciecha w Częstochowie. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11.… więcej »


XV Starochorzowski Festiwal Kolęd i Pastorałek

(6 lutego 2020)

  W dniu 30 stycznia w Chorzowie odbył się XV Starochorzowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Mieszkanki naszego Domu czynnie wzięły w nim udział prezentując kolejno  pastorałkę „Kolęda płynie z wysokości”… więcej »


Jasełka 'Jest taki dzień'

(6 lutego 2020)

W dniu 28 stycznia b.r. w naszym Domu przedstawione były tradycyjne jasełka pt.: „Jest taki dzień”. Przedstawiono je dwa razy. Pierwszy raz w godzinach dopołudniowych, drugi o godz. 13.30. Dopołudniowe przedstawienie… więcej »


Chór z parfii św. Wojciecha w Częstochowie

(6 lutego 2020)

W dniu 23 stycznia b.r. nasz Dom odwiedził Chór z parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Przez godzinę delektowaliśmy się wszyscy pięnym śpiewem chorzystów i chórzystek, którzy przedstawili nam bogaty, oryginalny… więcej »


V Festiwal Kolęd w naszym Domu

(6 lutego 2020)

Poraz kolejny w dniu 15 stycznia b.r.  w naszym Domu odbył się V Festiwal Kolęd. Wzięło w nim udział 28 uczestniczek, które bardzo sumiennie i odpowiedzialnie podeszły do swoich występów na scenie sali integracyjno… więcej »


V Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach

(6 lutego 2020)

W dniu 9 stycznia b.r. mieszkanki Domu wzięły udział w V Jurajskim Fetiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach. Prezentowały tradycyjną kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałkę pt.:”Kolęda płynie… więcej »


Kolęda w Domu - „Pokój temu Domowi i wszystkim jego mieszkańcom...”

(31 stycznia 2020)

W dniu 2 stycznia b.r. Duszpastrze z parafii p.w. św. Jana z Dukli – przybyli do naszego Domu z wizytą duszpasterską. Bracia Bernardyni poświęcili pokoje mieszkalne, sale terapeutyczne, pomieszczenia biurowe, kuchnię,… więcej »


Święty Mikołaj

(24 grudnia 2019)

Szóstego grudnia odwiedził nasz Dom św. Mikołaj. Jak co roku ten wyjątkowy gość powitany został głośnym śpiewem a jego przyjście obwieściły aniołki. więcej »


Goście

(24 grudnia 2019)

Jedenastego grudnia b.r. odwiedziły nasz Dom dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Częstochowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa – prezentując piękny występ artystyczny o charakterze… więcej »


Krakowskie Spotkania Artystyczne

(24 grudnia 2019)

Krakowskie Spotkania Artystyczne – to drugie spotkanie Michalinek w Krakowie podczas Gaudium et Spes. Tym razem w Krakowie w Nowohuckim Centrum Kultury Panie odebrały nagrodę za wyróżnienie przyznane za Występ prezentowany… więcej »


Andrzejki 2019

(3 grudnia 2019)

Zabawa Andrzejkowa w naszym Domu rozpoczęła się tardycyjnie o godz. 15.00 – organizowana na Sali Integracyjno – Zabawowej. Siostra Dyrektor Renata wraz z zespołem powitali wszystkie zgromadzone na sali osoby – jednocześnie… więcej »


Dzieci u nas ...

(3 grudnia 2019)

W dniu 22 listopada, przyszła do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wesołej grupa dzieci wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej nr. 13 z Częstochowy. Dzieci przedstawiły mieszkankom występ z okazji odzyskania Niepodległości… więcej »


Gliwickie Spotkania Tęczowe

(3 grudnia 2019)

XIII Gliwickie Spotkania Tęczowe 21 listopada grupa mieszkanek z naszego Domu udała się do Gliwic, by uczestniczyć w spotkaniach artystycznych. To już kolejny raz mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu, którego… więcej »


Festiwal Piosenki Ulubionej

(3 grudnia 2019)

I Festiwal Piosenki Ulubionej – odbył się 20 listopada b.r. na Sali Integracyjno Zabawowej o godz. 10.00. Pomysł na tego rodzaju festiwal poddały same mieszkanki Domu. Muzyka jest bowiem stałym bywalcem naszej… więcej »


Występy w Rudzie Ślaskiej i Tychach

(3 grudnia 2019)

Dzień 7 listopada b.r. obfitował w wydarzenia artystyczne. Zespół „Michalinki” miał zaplanowane dwa przedstawienia artystyczne o zupełnie różnym charakterze i w zupełnie….innych miastach. Na początku… więcej »


Krakowskie Spotkania Artystyczne

(2 listopada 2019)

KRAKOWSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE GAUDIUM ET SPES 28.10.2019 r. Gdybyśmy chcieli opisać w kilku zdaniach atmosferę Spotkań – to trzeba napisać tylko to: BYŁO REWELACYJNIE!!! Wystąpiłymy z repertuarem góralskim,… więcej »


Zawody sportowe w Dąbrowie Górniczej

(2 listopada 2019)

Dwudziestego czwartego października b.r. wybrałyśmy się na IX Zawody  Sportowo – Rekreacyjne Osób Niepełnosprawnych do Dąbrowy Górniczej. Cała impreza odbywała się na Hali Sportowej CENTRUM oraz w NEMO – Wodny… więcej »


Jubileusze

(2 listopada 2019)

Dwudziestego drugiego października świętowałyśmy jubileusze naszych pań. Było zamówionych 9 pysznych tortów. Po pięknych życzeniach nasze jubilatki usłyszały głośne „sto lat”, nastąpiło zdmuchnięcie… więcej »


Maskarada

(2 listopada 2019)

W październiku naprawdę bardzo dużo się działo – kolejnym wydarzeniem była MASKARADA, która odbyła się 21 października 2019 r. Maskarada – innymi słowy przegląd twórczości uzdolnionych osób niepełnosprawnych. Tutaj… więcej »


Grill

(2 listopada 2019)

GRILL INTEGRACYJNY!!! Szybko zaplanowany, omówiony – czas tylko zrealizować pomysł! Zatem – ROBIMY W DOMU GRILLA! 17 października b.r. zaraz po  śniadaniu wszyscy zabrali się ostro do pracy przy urządzaniu… więcej »


Festiwal piosenki podwórkowej

(2 listopada 2019)

W dniu 16 października w Hali Polonia uczestniczyłyśmy w Festiwalu Piosenki Podwórkowej. W tym roku wystąpiłyśmy z repertuarem „Teraz jest wojna”.Pani Grażynka śpiewała a pozostałe panie będące na scenie… więcej »


Chorzów warsztaty artystyczne

(7 października 2019)

W czwartek tj. 03 października pojechałyśmy do Chorzowa – na warsztaty plastyczno – teatralne w ramach Festiwalu Otwartych Serc. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, dzięki czemu każdy mógł wziąć… więcej »


Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza

(4 października 2019)

Pod koniec września w dniach 26.09 – 27.09. 2019 r. pojechałyśmy na wspaniałą dwudniową wycieczkę do jednych z piękniejszych polskich miast. W pierwszym dniu zwiedziłyśmy Sandomierz. Zwiedzanie rozpoczęłyśmy… więcej »


Pielgrzymka na Jasną Górę

(17 września 2019)

W przeddzień urodzin najlepszej z Matek – Maryi – mieszkanki Domu wzięły udział w XXIV Pieszej Pielgrzymce Świata Osób Słabych i Niepełnosprawnych z Osztyna do Częstochowy. Autobusem z dworca PKS uczestniczki… więcej »


Olza

(17 września 2019)

Do Olzy mieszkanki Domu wyruszyły 06.09.2019 r, wcześnie rano, by móc uczestniczyć w  koncercie „BLUES dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH”. Pogoda dopisała rewelacyjnie. Wszyscy poczuli się przynajmniej jak w jakimś egzotycznym… więcej »


Święta Józefina Bakhita

(17 września 2019)

W naszym Domu 05.09.2019 r, z okazji peregrynacji relikwi św. Józefiny Bakhity, gościłysmy tą Świetą. Mieszkanki, siostry i personel mogły zapoznać się z tą posatcią, ucałować relikiwe i pomodlić się za Jej… więcej »


Park Miniatur Sakralnych

(17 września 2019)

Czwartego września grupa mieszkanek poszła na spacer do pobliskiego Parku Miniatur Sakralnych. Spacer sprzyjał również w korzystaniu z uroków zbliżającej się wielkimi krokami złotej pięknej jesieni. Mieszkanki… więcej »


Wystawa Śladami Jezusa

(20 sierpnia 2019)

W sierpniu Panie wybrały się na Wystawę multimedialną – „Śladami Jezusa”. Liczba ochotników była tak duża, że musiałyśmy iść w dwóch turach. Pierwsza grupa była 8 sierpnia, natomiast druga odwiedziła… więcej »


Olimpiada Sportowa

(20 sierpnia 2019)

Pierwszego sierpnia b.r. pojechałyśmy do Domu Pomocy Społecznej przy ul. św. Jadwigi na XII Olimpiadę Sportową. Jak co roku – organizacja i przygotowanie było rewelacyjne. Panowie przygotowali świetny koncert gwiazd… więcej »


Festiwal zaczarowanej piosenki

(26 lipca 2019)

W dniu 16 czerwca z inicjatywy pani Anny Dymnej z okazji udziału w Albertianie i zdobycie pierwszego miejsca, zaspół „Michalinki” został zaproszony jako honorowy gość na Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Kraków… więcej »


Imieniny lipcowe

(26 lipca 2019)

W dniu 25. 07. soleniazantki lipcowe świętowały we wspólnocie domu swoje imieniny, były życzenia, śpiewy, kawa, ciastko i tańce. więcej »


Rekolekcje w Krzeszowicach

(26 lipca 2019)

W dniach 21.07- 24.07 10 osobowa grupa mieszkanek uczestniczyła w rekolekcjach na temat: modlitwy różańcowej w Ośrodku św. Franiszka z Asyżu w Krzeszowocach. Rekolekcje prowadził br. Tadeusz kapucyn. W programie rekolekcyjnym… więcej »


Wieczór Poetycki

(5 lipca 2019)

Finałowy Wieczór Poetycki – VII Międzynarodowy Konkurs Poetycki „Rozwijamy skrzydła”-  w tym roku na Konkursie Poetyckim nasz Dom reprezentowały dwie mieszkanki – pani Jolanta i pani Grażynka. Temetem przewodnim… więcej »


Dzień Dziecka

(5 lipca 2019)

W tym roku to wyjątkowe dla wszystkich śwęto wypadało w sobotę. W ten dzień przychodzą do naszego Domu wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Częstochowie. Zatem Dzień Dziecka z pomocą naszych wolontariuszy… więcej »


Piknik z okazji Dnia Dziecka w parafii p.w. św. Józefa w Częstochowie

(5 lipca 2019)

W dniu 2 czerwca w niedzielę od godziny 14 rozpoczął się Piknik z okazji Dnia Dziecka, na który zostałyśmy zaproszone jako goście artystyczni Pikniku – mianowicie wystąpił na nim nasz Zespół Michalinki – z… więcej »


IX Piknik Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej

(5 lipca 2019)

 w dniu 06.06.2019 r. mieszkanki naszego Domu uczestniczyły w IX Pikniku Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej. To był Piknik z prawdziwego zdarzenia – bowiem pogoda dopisała rewelacyjnie, miejscem pikniku… więcej »


Głogów

(27 maja 2019)

Grupa naszych mieszkanek  w dniach od 14.05. do 28.05. 2019 r. uczestniczy w trunusie rehabilitacyjnym w Domu „Uzdrowienie chorych” im. jana Pawła II w Głogowie prowadzonego przez Cichych współpracowników… więcej »


Jarosławiec

(27 maja 2019)

Kolejna grupa naszych mieszkanek uczestniczy od 19.05 – 02.06. 2019 r. w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku wczasowo – kolonijnym „Barka” w Jrosławcu nad morzem. Mieszkanki cieszą się piaszczysta… więcej »


Majowe Imieniny

(14 maja 2019)

W dniu 8 maja świętowały nasze wiosenne solenizantki więcej »


Wycieczka do Warszawy

(14 maja 2019)

W dniach 24 – 26.04 byliśmy na wycieczce w Warszawie. W pierwszym dniu zaczęliśmy od zwiedzenia Zamku Królewskiego i Starego Miasta min. ulicy Świętojańskiej, Archikatedry Świętego Jana, Rynku Starego Miasta,… więcej »


Imieniny Kwietniowe

(13 maja 2019)

Nasze solenizantki kwietniowe przeżyły swoje imieniny w hucznie i radośnie. więcej »


Chrzanowska Lokomotywa ruszyła ...

(12 kwietnia 2019)

W dniu 05.04.2019r. nasz zespół „Michalinki” wystąpił z programem „na ludowo …” podczas Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej. Zespół zdobył główną… więcej »


Rekolekcje Wielkopostne 2019

(11 kwietnia 2019)

W tym roku Rekolekcje Wielkopostne w naszym Domu rozpoczęły się 1 kwietnia, trwały trzy dni, tematem przewodnim była modlitwa różańcowa. Ks. Marian Szczerba – nasz rekolekcjonista przypomniał legendy związane… więcej »


Wizyta w Czerwińsku nad Wisłą

(11 kwietnia 2019)

W sobotę 30 marca b.r. grupa mieszkanek i pracowników uczestniczyła w Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą. W trakcie pobytu w klasztorze Salezjanów w Czerwińsku, przed spektaklem zwiedziliśmy Izbę pamięci… więcej »


Konkurs plastyczny

(2 kwietnia 2019)

Pod koniec lutego w naszym Domu ogłoszony został konkurs plastyczny. Cieszył się ogromną popularnością. Wzięły w nim udział 32 osoby, które bardzo zaangażowały się w wykonywane prace. Techniki plastyczne były… więcej »


Imieniny marcowe

(2 kwietnia 2019)

Marzec, pomimo Wielkiego Postu, upływa nam w atmosferze jubileuszy, imprez i wyjazdów. Dwudziestego piątego marca obchodziliśmy  imieniny solenizantek z tego miesiąca. W marcu świętowało 5 solenizantek spośród… więcej »


starsze →